System bezprzewodowej łączności ratowniczej RESYS

| | на русском

Prezentacja i test systemu bezprzewodowej łączności ratowniczej RESYS w warunkach dołowych | 2023-01-27

Prezentacja i test systemu bezprzewodowej łączności ratowniczej RESYS w warunkach dołowych - Pan Tomasz Kremeź Nadsztygar Wentylacji z KWK "Bolesław Śmiały"

Dnia 14 marca 2022 roku w KWK „Bolesław Śmiały” podczas ćwiczeń ratowniczych pod ziemią miała miejsce prezentacja i test urządzeń systemu bezprzewodowej łączności ratowniczej typu RESYS produkcji 2RHP Sp. z o.o.

RESYS to system, który służy przede wszystkim do głosowej, bezprzewodowej komunikacji pomiędzy Kierownikiem Akcji Ratowniczej pod ziemią wyposażonym w Bazę M1, a zastępami ratowników górniczych, których członkowie są wyposażeni w Osobiste Komunikatory PC1.0 oraz do bezprzewodowej łączności pomiędzy ratownikami w ramach zastępu. Komunikator PC1.0 jest urządzeniem radiowym, umieszczonym na hełmie górniczym w formie ochronnika słuchu. Sercem bezprzewodowego systemu łączności ratowniczej jest bezprzewodowa, mobilna, skalowalna sieć szkieletowa, która umożliwia prowadzenie jednocześnie wielu rozmów pomiędzy użytkownikami w trybie „duplex” tj. w obu kierunkach, tak jak w przewodowych systemach łączności ratowniczej. 

Przeczytaj cały artykuł w formacie PDF.

 

 

BACK
| Polityka jakości 2RHP sp. z o.o. |
bezpieczeństwo w górnictwie
2024 © 2rhp sp. z o.o. - System bezprzewodowej łączności ratowniczej RESYS - Bezpieczeństwo w górnictwie.
Łączność bezprzewodowa RESYS idealnie sprawdza się w ciężkich warunkach, takich jak górnictwo. Ratownictwo górnicze z Resys to bezpieczeństwo w górnictwie.
Kontakt: tel. +48 32 240 08 19, fax +48 32 240 08 18 | 41-709 Ruda Śląska, ul. Chorzowska 37, Polska
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net.