System bezprzewodowej łączności ratowniczej RESYS

| | на русском

Prezentacja RESYS na seminarium w AGH | 2017-03-15

W dniu 9 marca 2017r. odbyło się seminarium zorganizowane przez Katedrę Górnictwa Podziemnego Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie pt.: „Innowacyjny system łączności bezprzewodowej dla górnictwa podziemnego”. Do udziału w seminarium Kierownik Katedry Górnictwa Podziemnego dr hab. inż. Zbigniew Burtan zaprosił przedstawicieli Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach. Przedstawicielki firmy 2RHP sp. z o.o. Pani Joanna Płachetka i Aleksandra Kowalik prezentowały system RESYS przy wsparciu Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego, którą reprezentowali Panowie mgr inż. Janusz Śliwa – kierownik części projektu, gł. specjalista ds. ratownictwa, mgr inż.Piotr Golicz - zastępca Kierownika Działu Ratownictwa ds. Badania i Opiniowania Sprzętu.

Wśród gości seminarium byli również związani z nim od początku prof. dr hab. inż. Tadeusz Uhl – kierownik projektu oraz prof. zw. dr hab. inż. Stanisław Wasilewski. Obecni byli także studenci AGH.

Pani Joanna Płachetka zaprezentowała system RESYS. Uczestnicy poza prezentacją multimedialną mogli oglądać urządzenia składowe systemu, z których już dwa posiadają ATEX, tj. repeater i mediakonwerter. Uczestnicy zadawali pytania dotyczące bardziej szczegółowych aspektów technicznych, w tym takich które mogą mieć wpływ na rozszerzenie zastosowania RESYS, tj. użytkowanie go podczas prac w kopalni, tak aby stała się bezpieczniejsza i wydajniejsza. Między innymi ten aspekt stał się początkiem ożywionej dyskusji. Jak zwykle głosem eksperckim wspierającym projekt byli przedstawiciele Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego. Udział CSRG w tworzeniu funkcjonalności RESYS zaważył na jakości systemu. Jakość buduje przewagę konkurencyjną, co w fazie komercjalizacji jest wielkim atutem.

Dziękujemy organizatorowi i gościom seminarium. 

 

Foto: CSRG

Zdjęcia powiązane ze stroną:
BACK
| Polityka jakości 2RHP sp. z o.o. |
bezpieczeństwo w górnictwie
2024 © 2rhp sp. z o.o. - System bezprzewodowej łączności ratowniczej RESYS - Bezpieczeństwo w górnictwie.
Łączność bezprzewodowa RESYS idealnie sprawdza się w ciężkich warunkach, takich jak górnictwo. Ratownictwo górnicze z Resys to bezpieczeństwo w górnictwie.
Kontakt: tel. +48 32 240 08 19, fax +48 32 240 08 18 | 41-709 Ruda Śląska, ul. Chorzowska 37, Polska
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net.