System bezprzewodowej łączności ratowniczej RESYS

| |

Testy funkcjonalne systemu RESYS - Relacja | 2017-01-02

Testy funkcjonalne systemu RESYS zostały przeprowadzone w dniach 5, 18 i 26.11.2015 r. w czynnej kopalni wydobywającej węgiel kamienny – KWK Krupiński.

Badania w dn. 5.11. miały na celu sprawdzenie propagacji fal i samej łączności w warunkach przeszkód, takich jak tamy, skrzyżowania i załamania poziome trasy chodników. Testy symulowanej akcji przeprowadzono na poziomie 602 m (PPW) i 420m. Uczestniczyły w nich 2 zastępy złożone z ratowników z CSRG i KWK. Z bazy usytuowanej w pobliżu szybu „# 3” rozwinięto odcinek linii kablowej optycznej o długości 50 m, po czym za pomocą mediakonwertera przyłączono kolejne repeatery, instalowane poprzez podwieszenie ich pod stropem wyrobisk korytarzowych, w ich świetle lub na skrzyżowaniach na zaplanowanej trasie dojścia do miejsca symulowanej akcji. Podczas testów ratownicy używali zestawów komunikacyjnych w wersji z mikrofonem na wysięgniku lub mikrofony bezprzewodowe w wersji do aparatów oddechowych. Uzyskane odległości pomiędzy repeaterami uzależnione były od warunków propagacji, czyli od napotkanych przeszkód. Wyniosły min 35 metrów (2 załamania chodnika), a maksymalnie 243 metry. Na całej trasie od 1-go do ostatniego repeatera łączność z bazą zastępowego, jak i członków zastępu pomiędzy sobą była poprawna. Prawidłowo działała także wybierana „na żądanie” łączność pomiędzy bazą, a pozostałymi członkami zastępu oraz monitoring ratowników. W dn. 18 i 26.11.2015r. sprawdzono też funkcjonalność systemu, tj:

Testy potwierdziły pełną sprawność i przydatność systemu, a maksymalny zasięg systemu łączności uzyskany w testach wynosił 2 km.

Zdjęcia powiązane ze stroną:
BACK
| Polityka jakości 2RHP sp. z o.o. |
bezpieczeństwo w górnictwie
2019 © 2rhp sp. z o.o. - System bezprzewodowej łączności ratowniczej RESYS - Bezpieczeństwo w górnictwie.
Łączność bezprzewodowa RESYS idealnie sprawdza się w ciężkich warunkach, takich jak górnictwo. Ratownictwo górnicze z Resys to bezpieczeństwo w górnictwie.
Kontakt: tel. +48 32 240 08 19, fax +48 32 240 08 18 | 41-709 Ruda Śląska, ul. Chorzowska 37, Polska
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net.